Please setup "Secondary Menu" using Wordpress Dashboard > Appearance > Menus
Artykuł / 1 lipca 2015

Czy mężczyźni zaniedbują swoje zdrowie?

Na zdrowie składa się nie tylko brak chorób, ale też zdrowa dieta i aktywność fizyczna. To także dobre relacje z bliskimi i równowaga między pracą, a życiem osobistym. Nie bez znaczenia jest też czas poświęcany na odpoczynek i regenerację.

Z licznych badań wynika, że mężczyźni przykładają do zdrowia mniej uwagi niż kobiety. W codziennym pędzie zapominają o regularnych posiłkach, aktywności fizycznej, z czasem tracą też bliskie relacje. Wiele lat złych nawyków to jednak nie powód, do załamań. Wiele z nich da się naprawić, konieczna jest determinacja i chęć zachowania zdrowia.

Zdrowe nawyki najszybciej utrwalają się kiedy powtarzamy je codziennie. Warto wprowadzać je stopniowo i zacząć od tych łatwiejszych.

  1. Wypijanie 2 litrów płynów dziennie.

Woda skutecznie nawadnia organizm, do tego nie zawiera kalorii, dostarcza elektrolity  i można pić ją w większych ilościach. Mimo powszechnej opinii dobrze nawadniają też inne niesłodzone napoje także kawa i herbata (zwłaszcza biała, zielona i herbaty ziołowe). Warto sięgać też po dobrze uwodnione warzywa i owoce.

Po wprowadzeniu tego prostego nawyku znacznie poprawia się jakość życia. Zwiększa się poziom energii i poprawia samopoczucie. Warto spróbować

  1. Racjonalny wysiłek fizyczny.

Natężenie i rodzaj wysiłku zależy od prowadzonego do tej pory stylu życia. Na początek wystarczy 15 minut każdego dnia, można wybrać spacery, pływanie, rower, bieganie, jogę. Możliwości jest wiele, ważna jest systematyczność, z czasem będzie można wydłużyć czas treningów. Ruch jest naturalny dla naszego organizmu, jego brak jest stanem alarmowym dla organizmu.

Intensywny wysiłek pomaga wyeliminować hormony stresu, wzmacnia organizm i przywraca równowagę kwasowo-zasadową.

Ważne żeby wprowadzać wysiłek stopniowo i nie forsować się za bardzo na początku, może to jedynie zniechęcić do dalszych wyzwań.

  1. Zmierzenie się z problemami, to często najcięższy problem do przeskoczenia dla wielu mężczyzn. Analiza problemów, swoich odczuć i opanowanie trudnych emocji łatwiej przychodzi kobietom. Jednak mężczyźni zagłuszając te sygnały często lekceważą objawy smutku a z czasem nawet depresji. Nagromadzenie wielu stresujących sytuacji może doprowadzić do wielu chorób, dlatego warto związywać problemy na bieżąco.

Kariera jest ważna, jednak bez dobrego zdrowia nie da się pracować na wysokich obrotach. Praca nie powinna być jedynym spełnieniem, bez niej nie powinniśmy czuć się nikim. Często mężczyźni tracą pozycję, ze względu na stan zdrowia. Lepiej temu zapobiec.

 

logotypyUE

 Bookmark and Share
Poprzedni wpis
A krokodyle łzy?
Następny wpis
Odporność wprost spod igły

PRZECZYTAJ
A krokodyle łzy?
Ludzie to jedyne zwierzęta, które są zdolne do produkowania łez ze wzruszenia lub z powodu złego samopoczucia. 
UE